Spojená škola J. A. Komenského 5, Rožňava

8. - 14.45 - 15.30

harang

Tvorivá dielňa - Dúha - Szivárvány

Projekt Tvorivá dielňa – Dúha je určený deťom mladšieho školského veku, kde môžu citi  získať základné zručnosti, môžu preukázať svoju šikovnosť, naučiť sa  rôznym tradičným a alternatívnym technikám, posilniť vzťah ku škole.  Svoje práce môžu prezentovať aj pre širokú verejnosť v rámci rôznych    výstav, slávností.

Dôležitou úlohou vo výchove detí je utváranie nevyhnutných návykov, zručností, schopností a postojov. Učiteľky I. stupňa roky sa venujú týmto deťom aj v popoludňajších hodinách, aby ich naučili základné zručnosti, bez ktorých nemôžu absolvovať ZŠ. Už roky funguje na našej škole tvorivá dielňa. Zúčastňujú sa deti hlavne z prvého stupňa ZŠ  pod vedením učiteliek, asistentov, vychovávateliek.

knNáš projekt DÚHA určený deťom vo veku 6-10 rokov, pokračovala by po stopách predošlých aktivitách. Tvorivá dielňa (farbenie skla, batikovanie, výroba sviečok atď) je najúspešnejším prostriedkom, aby tieto deti si obľúbili školu, naučili sa pracovať v kolektíve, aby si vážili predmety, ktoré vytvorili sami pomocou učiteliek, aby vytvárali kladný vzťah k umeleckej činnosti, aby preukázali svoju šikovnosť a zdatnosť. Posilňovanie samostatnosti, tvorivosti a osobnej integrity, utváranie základov osobnej zodpovednosti sú ciele, ktoré sledujeme našimi aktivitami.Taktiež našim cieľom je zvýšenie záujmu rodičov detí zo sociálne málo podnetného prostredia o mimoškolské aktivity.

szivarvany

Iskolánk az idei iskolai évben is lehetőséget ad az ügyes kezű diákoknak, hogy alkotókedvüket kiéljék. Ehhez kértünk – s kaptunk – segítséget egy pozsonyi székhelyű alapítványtól. A SZIVÁRVÁNY elnevezésű projektünk az elmúlt években sikeresen működő játszóházi, kézműves köri tevékenységünkre alapoz. A Citibank Alapítvány anyagi támogatásának köszönhetően - a különféle eszközök, anyagok megvásárlásán túl  - egy gyönyörű munkaasztal és két fenyőfa vitrines szekrény is került aulánkba, amelyben végre méltó helyre kerülnek a nagyon szép alkotások.

KÖSZÖNJÜK

zaver