Spojená škola J. A. Komenského 5, Rožňava

8. - 14.45 - 15.30

harang

Iskolai klub

Dokumentumok:    Az iskolai klub éves terve               Nevelési-oktatási program

Fényképalbum        Csibészek

Az iskolai klubról

Napközi otthonunk előre kidolgozott nevelési program szerint végzi tevékenységét.

Az iskolai klubot 120 lelkes kis tanuló látogatja, akik a 0.,1., 2., 3. és a 4. osztályba járnak. Termeinket a tanító nénikkel közösen birtokoljuk és mindent megteszünk, hogy vidám és otthonos környezet vegyen körül bennünket.

Az iskolai klub tevékenysége:

11,30 – 13,00  – relaxációs tevékenység és ebéd (a tanulók órarendje szerint), pihentető tevékenység

13,00 – 14,00 – mozgásos tevékenységek a szabadban

14,00 – 15,00 – a házi feladatok kidolgozása, a tananyag gyakorlása

15,00 – 15,30 – érdekköri tevékenység

15,30 – 16,00 – játékok, a tanulók távozása.

Foglalkozásaink alatt nagy hangsúlyt fektetünk a házi feladatok elkészítésére, a másnapi tanítási napra való felkészülésre. Mindennapjaink szerves részét képezi a közös játék, az iskolai udvaron való kinntartózkodás, a kézműveskedés és az új ismeretek szerzése.”

Délutánjainkat a pihenő után tanulással folytatjuk. Előtérbe helyezzük az oldottabb légkör megteremtését. Igyekszünk levenni a szülők válláról a terhet, és a délelőtt kapott feladatokat elvégezni.

Fontos azonban, hogy a délutánjaink ne csak a tanulásról, leckeírásról szóljanak. Nagyon sok asztali-, társas-, kreativitást fejlesztő-, építő-, konstrukciós játék áll rendelkezésünkre.

Nagyon szeretünk alkotni - rajzolni, ragasztani, színezni. Sok szép és teljes mértékben önálló munka dicséri kezünk nyomát. Kreativitásunk, fantáziánk szabadon szárnyal, és ehhez minden szükséges eszközt igyekszünk beszerezni.

A gyermek az iskolai klubba a szülő által kitöltött beíratási szelvény alapján és a megállapított díj megfizetése után járhat. Az iskolai klub díját mindig előre, a következő hónap 10-ig kell megtéríteni.

Ha a tanuló nem az előre bejegyzett időpontban szeretne távozni az iskolai klubból, a szülőnek ezt írásban kell kérnie.

Az iskolai klub a szünidő alatt akkor működik, ha legalább 15 tanuló ezt igényli.

Örömmel tölt el bennünket, hogy a gyerekek boldogan jönnek napközibe. Érzik, hogy szeretve vannak, teljes mértékben figyelünk rájuk. A szülők bizalma, a gyermekek növekvő száma is azt bizonyítja, jól végezzük a munkánkat.

Az iskolai klub főnevelőnője: Domik Éva

jobb